Praktyk Przedsiębiorczości

Witaj!

Nazywam się Patryk Matuła

Jestem absolwentem Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i ukończyłem Europejskie studia menedżerskie typu MBA na KSB. Studiowałem nie po to, aby zostać księgowym, ale aby poznać system prawno-podatkowy w Polsce od zaplecza i znać wszystkie legalne działania z korzyścią dla siebie. Wiedza poparta latami doświadczenia sprawia, że łatwo mogę pomagać moim klientom osiągać kolejne sukcesy we własnej firmie.

Jeżeli prowadzisz małą firmę lub planujesz taką założyć, to wiesz, że dla działalności na etapie rozwoju koszty potrafią być przytłaczające. Doskonale Cię rozumiem, bo sam kiedyś zaczynałem i wiem jak wiele trzeba się „nakombinować”, żeby normalnie funkcjonować.

Chciałbym, żeby w Polsce było łatwiej, ale gadaniem nic nie zrobimy. Wolę przyjąć taktykę, że „takie są zasady gry” i wykorzystać je na max. Prawo i podatki w Polsce nie są zero-jedynkowe i zawsze jest to jakaś przestrzeń między największymi korzyściami dla państwa, a po drugiej stronie dla Ciebie. Ja ciągle szukam najlepszych rozwiązań, aby działać legalnie, ale z korzyścią dla przedsiębiorcy i mam dzisiaj tych rozwiązań bardzo dużo.

Aktualnie najwięcej pracuję z małżeństwami i parami, które decydując się na wspólne życie, chcą jak najkorzystniej rozliczać się z podatków, aby godnie żyć.

Moje podejście

ZUS nie daje Ci nic

Fakty są takie, że pomimo wysokich składek, to do lekarza idziesz prywatnie, a jako przedsiębiorca nie dostaniesz emerytury.

Podatki powinny być niskie

Obciążenia podatkowe w Polsce są wysokie, ale nie idzie za nimi jakość rozwoju gospodarki. Konieczna jest więc optymalizacja, aby ograniczyć zbędne koszty podatkowe zgodnie z przepisami.

Firma to nie tylko Ty

Rozwijając firmę jako spółka tworzysz maszynę, która pomoże wspierać Twoją rodzinę i kolejne pokolenia przy niskich kosztach prowadzenia biznesu i utrzymania majątku.

Czy spółka z o.o. jest dla mnie?

Jeżeli Ty/Twoja druga połówka/Wspólnik prowadzicie firmę w formie jednoosobowej działalności, to na 99,95% spółka Wam się opłaci. Dodatkowo moi klienci uzyskują wyższą zdolność kredytową, ściągają z siebie ryzyko prowadzenia biznesu i mają możliwość skorzystania z różnego rodzaju dotacji, które do tej pory były poza zasięgiem. W praktyce większość moich klientów uzyskuje korzyści finansowe przekraczające 50 tys zł rocznie. To nowe auto z salonu co 3-4 lata gratis!

Email
Telefon

(+48) 511-441-611

Addres
W tym pomagam
Zakładanie spółki w S24
Zarządzanie finansami
Edukacja finansowa
Optymalizacja podatkowa
Firma bez ZUS
Spółka małżeńska

Moje konsultacje i kursy stanowią usługi edukacyjne. Nie świadczę doradztwa podatkowego ani finansowego. Moja rola polega na dzieleniu się moim doświadczeniem jako praktyka przedsiębiorczości. W przypadku kwestii podatkowych lub finansowych zawsze zalecam skonsultowanie się z właściwym doradcą.

Copyright © 2019 - 2023 Well Care sp. z o.o. | Regulamin | Polityka Prywatności | Obowiązek informacyjny